x

Играчите на Зенит славејќи го скршија трофејот од Купот (ВИДЕО)

zenit

Играчите на Зенит попладнево го освоија Купот на Русија. Фудбалерите со тоа се закитија со двојната круна во оваа земја, откако претходно ја освоија и титулата.

Но, за време на прославата на трофејот, тој падна и се скрши. Ова беше мала непријатност при славењето на Купот, кој остана без капак.

Погледнете како изгледаше тоа, а руските коментатори исто така не можеа да веруваат

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата