x

Иван Сапунџиев ново засилување на ТФТ

screenshot_3-8

Претставникот на Македонија во БИБЛ-лига и дебитантот во Првата лига, ТФТ потпиша ново засилување. Станува збор за 25-годишниот Иван Сапунџиев, кој потпиша едногодишен договор со можност за продолжување на една сезона.

Во својата кариера има настапуавно има за Фени Индустри и Карпош Соколи.

 

 

View this post on Instagram

 

Со особено задоволство ви го претставуваме @isapundziev како нов член на нашата црно-бела фамилија!!! ◼️◽️ 25 годишниот кошаркар во изминатите години настапуваше во екипите на Карпош Соколи и Фени Индустри. Договорена е соработка 1+1 година и сигурни сме дека @isapundziev ке даде значаен придонес во остварувањето на нашите амбиции како на домашната сцена така и во регионалната @balkanleague Од името на управата на ТФТ, уште еднаш му посакуваме топло добредојде !!! ?? @tft_basketball #wecomeone

A post shared by Кошаркарски клуб ТФТ ? (@tft_basketball) on

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата