x

„Знам во каква состојба е Шумахер, ги имам сите информации“

Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка нереќа на скијање во Франција. Легендарниот возаж ан Формула 1 од овој момент постојано води битка за својот живот, беше долго време во кома, а до информациите поврзани за неговото здравје ретко кој може да дојде.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата