Земјотрес со јачина од 4,3 степени е регистриран во близина на грчкиот остров Скијатос, пренесува АНА.

Земјотрес е регистриран утрово во близина на островот Скијатос, 130 километри северно од Атина.

Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во Атина наведува дека епицентарот на земјотресот бил во морето, на четири километри јужно од островот.

извор: Makfax