Еден убав и здрав појадок.

Парчињата леб потпечете ги на тостер, прелијте со мед. Ѓумбирот, оревите и кора од лимон изрендајте на ситно ренде врз лепчиња. На крај наросете со малку цимет.

Уживајте со шоља топол чај.

Добар апетит!

Мои рецепти