Мајката на Теодора Џехверовиќ, Гордана, открива што мисли за нејзиниот иден зет, кошаркарот Нино Челебиќ.

-Одврзани и се рацете за тоа прашање. Таа има право да управува со својот живот како што мисли дека треба, верувам во нејзе. Точно е дека по долго време е со овој дечко, но јас ја подржувам за секоја нејзина одлука. Го запознав, Теодора не крие ништо од нас. Дечкото е пристоен, а што ќе биде во иднина допрва ќе видиме. Нема никаква врска тоа дали е јавна позната личност или не, важно е дека си се најдоа. Да си одговараат еден на друг по каракер, тоа е најважно, изјавила Гоца, пренесуваат српските медиуми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

Гордана имала само позитивни коментари за новиот зет, а на прашањето кој е поубав, Нино или Анѓело, дала многу интересен одговор.

-Не сакам да споредувам. Се „изгорев“ кога беше Задруга, па не би се впуштала во некои подлабоки коментирања, ќе се налути Теодора, низ смеење изјавила мама Гоца, пренесуваат српските медиуми. Нема врска дали е поубав. Убавината не мора да биде пресудна за љубов. Кај мене тоа е така, а мислам дека и она така мисли. Важен е карактерот, важно е однесувањето и да се сродни души, заклучила таа за „IDJTV“.