x

За Слога Виница играше Здравков со 57 години!

dragi-zdravkov

Драги Здравков или познат како Ледерот, со 57 години денеска играше за второлигашот Слога Виница. Ледерот одвреме на време знае да облече копачки и да заигра, но досега тоа го правеше во регионите, а сега, еве го и во таборот на Слога.

Здравков играл за неколку клубови од истокот, но, се чини, желбата за фудбал е голема.

Тој влезе во вториот дел, инаку ја завзеде стоперската позиција.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата