Учесниците на овогодинешната Евровизија даваат се од себе да заинтригираат публиката. Во текот на изведувањето на песната „Higher Ground”, настапот кој дава омаж на викингшката традиција, го испрати појава на снег, а овој специјален ефект остави силен впечаток врз публиката во португалија, па 32-годишниот дански пејач го испратија со громогласен аплауз.

Погледнете го видеото