x

За Зидан нема дилема кој е најдобриот тренер

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, пред натпреварот со Атлетик Билбао во шпанското првенство, го спомена и мечот против Манчестер Сити во Лигата на шампионите. Тој напомена дека според него, Пеп Гвардиола е најдобриот тренер.

„Без сомнение, за мене Гвардиола е најдобриот тренер. Среќен сум што ќе играм против него и против фантастичен тим како Манчестер Сити“, рече Зидан.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата