Ноќеска било пријавено дека во женското одделение во Казнено-поправната установа Идризово, физички била нападната М.К.(45), вработена во установата, од страна на Џ.Д.(39) од Охрид, која издржувала казна затвор.

За случајот е известен јавен обвинител.

извор: Makfax