Во утринските часови на 2 декемврии од затворот Скопје во населбата Шуто Оризари, во полиција било пријавeнo дека во затворот починал 41-годишниот Б.М, осуденик од Ресен.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

извор: Makfax