Италијанскиот весник Ла Верита, кој ги објави снимките за случајот Рекет, во кои се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во денешниот број се осврнува на изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи: криминалци, суетен новинар и педер да ја сменат оваа власт.