На 26.07.2020 околу 10.10 часот на автопат Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за с.Кондово, патничко возило „бмв Х6“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57) од Скопје, удрило во пешакот Т.Н.(70) од с.Мојанци, Скопско.

По незгодата, Т.Н. бил префрлен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде по укажаната лекарска помош им подлегнал на повредите. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје.