Триесет и осумгодишен маж од Радовиш загина во сообраќајна несреќа, што се случила вчера на регионален пат Радовиш – планина Плачковица, на место викано „Еренџе“, кога тој со мотор удрил во „голф“.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицински центар Штип, каде им подлегнал на повредите. Со телесни повреди се здобиле И.А. и сопатниците В.Ј.(28) и М.С.(25), кои биле пренесени на лекување во Медицински центар Штип. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Радовиш.

извор: Makfax