Во 5 часот по полноќ на 15 јули, 51-годишник од селото Лака во Крушопек пријавил дека забележал едно лице кое го посипало со запалива тичност и го запалило паркираниот џип „мерцедес“ во сопственост на неговиот 26-годишен син.

Пожарот бил изгаснат од сопствениците, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

извор: Makfax