На 07.09.2020 во 00.05 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека пред угостителски објект на ул„Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.П.(19) и Г.И.(22), двајцата од Кичево, од една страна и M.K.(26) и A.K.(28) од Р.Албанија, од друга страна.

Според пријавеното, лицата од Албанија фрлале со предмети и кон другите гости во објектот. Тие биле приведени во полициска станица за расчистување на случајот.