Четириесет и деветгодишна жена почина при несреќа со трактор кој се превртел во атарот на селото Рапеш-Мариово.

Како што соопшти полицијата, несреќата се случила утрово, а во тракторот бил и сопругот на починатата.

За случајот известен е јавен обвинител.

извор: Makfax