Дваесет и осумгодишна жителка на тетовско село вчера (26 ноември) во 14 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека 30-годишниот сопруг И.И. повеќе пати телефонски и се јавувал и ја присилувал на сексуални односи со други лица, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.