x

Жезус паузира еден месец, во репрезентацијата заменет со Куна од Херта

kuna

Габриел Жезус се повреди и нема да биде во можност да се врати на терен речиси еден месец.

Напаѓачот на Манчестер Сити отпаѓа од конкуренција за следните мечеви во Премиер-лигата, но и за квалификациите на Јужноамериканскиот континент, неговиот Бразил ги игра следната недела.

Мечевите против Боливија и Перу, Жезус ќе мора да ги пропушти, а на негово место е повикан напаѓачот на Херта Берлин, Матеус Куна кој одлично се снајде во дресот на gерманскиот клуб, откако се пресели таму од Ред Бул ЛАјпциг.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата