x

ЖДРЕПКА ЗА ЛШ ВО ФУТСАЛ: Шкупи против Даблин

skupi-futsal-1-1

Футсал шампионот Шкупи, го дозна противникот за квалификациите, пределиминарна рунда во Лигата на шампионите.

Екипата на Шкупи ќе се сретне со Блу Меџик Даблин од Ирска.

Сите натпревари во оваа фаза ќе се играат од 24 до 29 ноември. Доколку победи, се пласира во групната фаза на најелитното футсал клупско натпреварување.

Сите мечеви ќе се играат без публика.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата