x

Е.Пелистер 2 го официјализираше Александар Јовиќ

screenshot_6-4

Александар Јовиќ и официјално е нов тренер на Е.Пелистер 2, тој доаѓа на местото на Александар Зарков и Михајло Силјанов.

Во новата сезона, Јовиќ на располагање ќе има млади ракометари, целта е стекнуваше на што поголемо искуство. Новиот стратег на битолчани долго време беше дел од тимот на Металург, соработуваше со Лино Червар, но и беше прв тренер.

 

 

View this post on Instagram

 

Еурофарм Пелистер 2 почнува нова ера, Јовиќ претставен за нов тренер!

A post shared by RK Eurofarm Pelister (@rkeurofarmpelister) on

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата