x

Е.Пелистер утринава го одработи единствениот тренинг (ФОТО)

Е.Пелистер денеска (18:45 часот) ја почнува својата европска авантура, му гостува на ГОГ во меч од второто коло во Лига Европа. Ова ќе биде прв официјален натпревар за избраниците на Жељко Бабиќ оваа сезона.

Битолчани вчера вечерта пристигнаа во Гудме, а утринива ги направија последните подготовки пред пресметката со данскиот клуб.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата