x

ЕХФ му го честиташе роденденот на Столе: Легендарниот играч на Вардар кој подигна два пехари во ЛШ

Стојанче Стоилов, иконата на Вардар и македонскиот ракомет денеска го прославува 33. роденден. Покрај сите фанови, честитка испрати и ЕХФ.
“Легендарниот играч на РК Вардар освои два пехари во ЛШ, стои на официјалната страница.
СПОРТМЕДИА се приклучува на честитките посакувајќи му уште поуспешни успеси и на спортски и на приватен план.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата