Откако фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ објави дека е позитивна за вирусот корона, како и нејзиниот син Вељко, паника ги фати сите кои што присуствуваа на нивната прослава по повод раѓањето на малиот Жељко.

Аца Лукас беше на забавата и прилично лесно ја коментираше целата ситуација.

„Јас сум имун на корона! На крајот на краиштата, моја приватна работа е дали ќе се тестирам“, рече Аца.

Меѓу гостите на забавата на Ражнатовиќ беа Сања Ѓорѓевиќ со нејзината ќерка, Јована и Жељко Јоксимовиќ, Мирко Сијан со Бојана Родиќ, Филип Краинановиќ, Марина Вишковиќ, Маја Беровиќ, Маријана Матеус, Ацо Пејовиќ и неговата сопруга.

Фризерот Стеван, кој потврди дека има коронавирус и дека исто така приуствувал на забавата на Мија Борисављевиќ, која исто така собрала познати личности.