x

ЕСПН: Само тројца кошаркари се подобри од Дончиќ

doncic

За осум дена стартува новата сезона во НБА-лигата, по тој повод ЕСПН направи листа на најдобри играчи.

Во Топ 10 се најдоа балканските кошаркари, Никола Јокиќ, кој е на 10 место, додека Лука Дончиќ се најде на четвртата позиција.

ЕСПН верува дека Леброн Џејмс и Ентони Дејвис се најдобрите играчи во светот, зад нив се најде Јанис Адетокумбо, Словенецот е четврти, по што следуваат Леонард, Дуретн, Лилард, Кари и Харден.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата