Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му честиташе на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД.

Ердоган до денеска не се огласи за се уште неофицијалните резултати од изборите во САД.

Тој вчера се најде на листата на лидери кои не му честитале на Бајден, но денеска сепак се огласи и порача дека се надева на подобри односи меѓу САД и Турција.

извор: Makfax