x

Енрике ќе подмладува: Составот на Шпанија со многу изненадувања

luis-enrike-1

Селекторот на Шпанија, Луис Енрике, изненади со изборот на фудбалери за дуелите во Лигата на Нации против Германија и против Украина. Така Енрике се реши да не повикува неколку искусни играчи, на сметка на помлади сили.

Така на списокот на Енрике немаше место за играчи како Мората или Жорди Алба, ниту за Албиол, Сарабија, Парехо, а затоа, пак, тука се некои играчи како Унаи Симон, Пау Торес, Ерик Гарсија, Дани Олмо, Адама Траоре, Феран Торес и Ансу Фати.

Енрике се одлучи за следните играчи:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата