x

Елмас насмеан на првиот тренинг на Наполи по „победата“ над коронавирусот (ФОТО)

elmas

Елиф Елмас се врати на тренинзите на Наполи. Тој денеска го имаше првиот тренинг откако го „откачи“ коронавирусот.

Тој во саботата доби втор негативен тест, што значеше дека излегува од изолација.

Покрај него, позитивен на Ковид-19 беше и Пјотр Зелински. И тој, како и Елмас, се приклучи на тренинзите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата