x

Ели Јаковска со трансфер во Бугарија

eli

Македонската интернационалка Ели Јаковска има нов клуб. Тоа е Бугарскиот лигаш Локомотив Стара Загора.

Таа е една од нашите најдобри фудбалерки и има досега забележано дваесетина настапи за Македонската фудбалска женска репрезентација.
Својата интернационална кариера ја започна во тимот на Спартак Суботица, а потоа замина и во Турција каде што настапуваше за тимот на Бешикташ како и за КОнак Беледијеспор

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата