x

Еден позитивен на “Ковид-19” во Премиер-лигата на најновото тестирање

Во најновите тестирања во Премиерлигата, се појави еден позитивен случај на коронавирус. Раководството на Премиерлигата не го објавува името на клубот каде е тестот позитивен, ниту името на играчот или некој од раководството.

Засега не е загрозено продолжувањето на англиската „елита“ и покрај новиот случај на Ковид-19.

До крајот на сезоната сигурно ќе биде направено уште најмалку едно тестирање на сите во Премиерлигата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата