x

Евролигата во проблеми: Одложени три меча од 5. коло

3d2679b2-euroleague-ball-red-625x375

Три натпревари од петтото коло во Евролигата се откажани поради коронавирусот, што е голем проблем за некои тимови во елитното натпреварување, објави Евролигата.

Кошаркарите на Зенит и Армани Милано, кои требаше да го одиграат својот натпревар во Санкт Петербург во среда, нема да се појават на теренот во петтото коло. Натпреварот беше откажан на барање на Зенит, кој нема доволно играчи да го одиграат натпреварот.

Алба требаше да се сретне со Басконија во среда, но тој натпревар нема да се одигра на барање на домаќините, а истата судбина го снајде и натпреварот помеѓу Анадолу Ефес и Асвел во Истанбул, кој беше закажан за четврток. Асвел има проблем со позитивни кошаркари.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата