ОВЕН

Работа: Може да очекувате дека со своите одлуки ќе влијаете на промените на работа.

Љубов: Сте се разочарале во саканата личност. Пред вас е период во кој ќе сакате да ја прекинете емотивната врска.

Здравје: Проблеми со главоболка.

БИК

Работа: Може да очекувате поволен ден кога е во прашање работата. Се поминува без големи стресови и тензии.

Љубов: Тивко страдате за личност која ви значи. Можно е да се надевате на подобрување на вашата комуникација.

Здравје: Проблеми на нервна база.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вие сте во позитивно расположение и активни сте на полето работа. Посветени сте на своите обврски на вистинскиот начин.

Љубов: Работите се одвиваат малку бавно со личноста која ви се допаѓа, но тоа не ви е проблем.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Очекувајте позитивен ден во текот низ кој ќе остварите некои позитивни договори околу работа.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа е подготвена да направи конкретен чекор кон почеток на врска со вас.

Здравје: Проблеми со грбот.

ЛАВ

Работа: Може да очекувате важен ден за работни промени. Ве очекува период во кој ќе имате мали компликации.

Љубов: Не ви се допаѓа личноста која ви се додворува, и не сте подготвени за почеток на врска.

Здравје: Солидно.

ДЕВИЦА

Работа: Запомнете дека е важно да бидете подготвени да покажете дека ќе ја заштитите својата моментална положба.

Љубов: Нестабилниот однос со саканата личност ви создава чувство на нервоза. Можно е доста работи да ве оптоваруваат.

Здравје: Нервна напнатост.

ВАГА

Работа: Очекувајте позитивна прилика за промени кога е во прашање работата. Подготвени сте да почнете иницијатива.

Љубов: Саканата личност ви замерува поради многу работи. Ќе имате некои караници.

Здравје: Добро.

СКОРПИЈА

Работа: Очекувајте генерално добра ситуација кога е во прашање вашето работно поле.

Љубов: Љубовниот однос со саканата личност напредува. Се чувствувате се поблиски еден на друг.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Може да очекувате генерално поволен ден на полето работа. Подготвени сте за добри промени.

Љубов: Можно е да не го приметувате новиот додворувач, затоа што сте окупирани со своите мисли.

Здравје: Чувајте се од хронични проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте ден кој ви носи мали промени на работното поле. Не оди се според планот.

Љубов: Вашата нервоза може неповолно да се одрази на односот и комуникацијата со саканата личност.

Здравје: Проблеми поради лош имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас се неочекувани пресврти. Можно е работната ситуација да не ви е според планот.

Љубов: Нова шанса за љубов ви доаѓа наскоро. Подготвени сте да влезете во врска со личност која покажува интерес.

Здравје: Одлично.

РИБИ

Работа: На полето приватна работа имате компликации. Можно е понекогаш да размислувате да се откажете.

Љубов: Можно е да дошло време повеќе да се потрудите околу односот со саканата личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.