Стоматолог од Канада реши да сподели едноставен трик со своите следбеници за поголема сигурност кога сте меѓу луѓе.

Како што стојат работите сега, заштитните маски ќе бидат составен дел од нашите животи некое време. Задолжително е да носите маски, а дополнително се апелира до сите оние кои носат маски под носот, па дури и под брадата, да не го прават тоа.

За среќа, има голем број одговорни граѓани кои секогаш се со заштитна маска, а стоматолог од Канада сними видео наменето токму за нив.

Оливија Куи на социјалните мрежи им претстави кратко видео на своите следбеници, во кое таа покажува како да ја направите вашата маска побезбедна и да ја затегнете во неколку едноставни чекори, а во исто време да биде малку поудобна за носење. Погледнете го видеото: