x

Еве зошто е најдобар: Хабиб како Роки! (ВИДЕО)

habib-trenira

Хабиб Нурмагомедов, светскиот првак во УФЦ наголемо се подготвува за тоа што ќе се случи на 24 октомври, а тоа е мечот против Џастин Гаетје за обдрана на титулата. Ова ќе биде прва негова борба откако почина неговиог татко. Хабиб во деновите на жалост сакаше да се повлече од октагонот, но сепак продолжи да тренира знаејќи дека тоа би била желбата на неговиот родител ако беше жив.

И како и секогаш, така и сега Хабиб знае како треба. Откако ќе заврши со официјалните тренинзи, тој трча по дагестанските улици навечер во стилот на Роки.

Токму затоа е најдобар, со таа волја и желба за работа мора да си најдобар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата