x

Евертон го „шокираше“ Тотенхем (видео)

e50f43dfab08b0b49f23c6b09b5b9acbo2

На стартот на Премиер лигата тимот на Евертон успеа да ја обезбеди првата победа и тоа не било каде туку на гостински терен кај тимот на Тотенхем. Херој на гостинската екипа е Калверт – Левин кој погоди 55 минута, и на тој начин му донесе драгоцено водство на гостинскиот состав. Иако до крајот на мечот имаше уште доста да се игра сепак, Тотенхем не успеа да обезбеди ниту бод, туку во првото коло доживеа шокирачки пораз.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата