x

„Душмански“ старт и пауза од три месеци (видео)

00872631

Епилогот на ужасниот стард од зад грб на ПАрагвајскиот репрезентативец Анхел Ромеро врз интернационалецот од Аргентина Езекил Паласиос ќе го отстрани од терените членот на БАер Леверкузен цели три месеци. Сериозната повреда на грбот која не е ни малку наивна ќе мора да се лекува на специфичен начин и затоа и рехабилитациониот период ќе трае толку.
Стартот на Ромеро е за секоја осуда, веќе јавноста ширум светот и го прави тоа, а проценете сами дали е вредно вака да се „уништи“ противникот и притоа да се осени тоа како дел од играта.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата