x

Дурент е позитивен на коронавирус: Ќе го поминеме и ова

Четворица играчи на Бруклин Нет се позитивни на коронавирус, еден од нив е Кевин Дурент. НБА-ѕзвездата се чувствува добро, тој набрзо кратко се огласи.

„Бидете внимателни, грижете се за себе и бидете во карантин. Ќе го поминеме и ова“, рече Дурент, кој цела сезона не беше активен поради повреда.

Бројот на заболени кошаркари во НБА се искачи на седум. Руби Гобер од Јута беше првиот позитивен на КОВИД-19. Потоа неговиот соиграч Донован Мичел исто така беше позитивен исто како и играчот на Детроит Кристијан Вуд. А веднаш откако за Гобер беше потврдено дека има Корона, НБА ја суспендира лигата на 30 дена.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата