x

Дресот на Сити за идната сезона ќе разочара многумина (фото)

На социјалните мрежи се покави фотографија од третиот дрес на Манчестер Сити за идната сезона. „Пума“ се одлучи за тотално нетрадиционален дрес. Вие проценете дали е прикладен да го носат фудбалерите на терените или подобро да си ја украсат масата по дома.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата