x

Дојчиновски делегат во Софија, Божиновски „контрола“ во Литванија

vasko-dojcinovski-1

Покрај трите тима кои ќе ја претставуваат Македонија во Лигата на Европа, нашата земја ќе има две официјални лица.

Васко Дојчиновски е делегиран од УЕФА за делегат на натпреварот во Софија, помеѓу ЦСКА Софија и БАТЕ Борисов кој ќе се игра на стадионот „Бугарска Армија“.

Поранешниот судија, пак, Емил Божиновски ќе биде контролор на судењето на натпреварот Ритериаи од Литванија и Слован Либерец, кој ќе се одигра во Вилнус.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата