Светски познатата пејачка Џенифер Лопез се чини дека се штити добро нејзиниот партнер Алекс Родригез да не ја изневери откако ќе се венчаат. Странските медиуми пишуваат дека 51-годишната го „принудила“ Алекс да потпише предбрачен договор.

Овој договор се вели дека содржи „клаузула за неверство“ со цел да се спречи Алекс да има сексуални односи со други жени за време на бракот. Дури  „Woman’s Day“ тврди дека парот ги одложил подготовките за венчавка бидејќи првично сакаат да го завршат предбрачниот договор.

Исто така се вели дека овој правен процес малку ги влошил односите на славната двојка. Популарниот магазин пишува дека тензијата меѓу двајцата била многу видлива кога биле видени како излегуваат од една зграда во Лос Анџелес.

Џенифер е подготвена да му раскине на Алекс ако тој не го потпише договорот, изјавил извор за списанието.

Тој додаде дека токму Лопез го сакала овој предбрачен договор, каде бара обештетување од 250 милиони долари во случај Алекс да ја изневери откако ќе се венчаат.

Но, од друга страна, извори за „Gossip Cop“ ги демантираа овие гласини, велејќи дека тоа е уште една лажна вест за парот.