x

Дожд го поплави теренот во Виљареал, мечот со Макаби може да не се одигра

screenshot_1-2

Натпреварот Виљареал – Макаби Тел Авив не почна во 21:00 часот како сите други средби во Лигата на Европа. Причината е големото невреме што го зафати Виљареал, а силниот дожд проследен со ветер го потопи теренот. Судиите се договорија да го одложат мечот за 30 минути, но ако не се подобри ситуацијата сигурно ќе биде одложен.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата