На 21.05.2020 во 19.00 часот во СВР Скопје, М.С.(61) од Скопје пријавила дека  на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ била касната од куче скитник.

На 21.05.2020 во 11.00 часот во Полициска станица Чаир, З.А.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Боца Иванова“ неговиот 5 годишен син бил каснат од куче скитник.