x

Добро е: Тричко почна да тренира

tricko1

Добра вест од нашиот национален табор пред пресметката со Ерменија во Лигата на Нации. И покрај повредата, Иван Тричковски почна да тренира, и го одработи денеска тренингот. Со тоа има надеж дека може да игра во сабота.

Инаку Тричковски тренираше со намален интензитет. Останува да се види како ќе се одвива ситуацијата, односно дали ќе биде 100% фит за настап на дуелот со Ерменците.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата