ОВЕН

Односот со колегите е напнат. Резултатите на работа се лоши и меѓусебно се обвинувате едни на други. Задоволни сте од ова поле. Целата своја љубов ја насочувате кон емотивниот партнер. Проблеми со притисокот.

БИК

Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Имате впечаток дека можете многу повеќе, а надредените ви даваат обврски кои ве деградираат. Многу сте љубоморни и правите проблеми на саканата личност. Носите одлука да почнете диета.

БЛИЗНАЦИ

Имате успешна комуникација и од потенцијалните соработници успевате да направите стабилни соработници. Не сте задоволни од односот на партнерот. Ви пречи тоа што не обрнува внимание на вас. Бубрезите се чувствителни.

РАК

Разработувате тајни планови со странците. Планирате се да обелодените кога ќе постигнете конкретна соработка со нив. Не сте задоволни од врската и сметате дека е време да се прекине. Чувствителни дишни органи.

ЛАВ

Имате желба јавно да се афирмирате, па пробувате да решите проблем кој колегите не успеале да го решат. Емоциите ви проработиле. Се обидувате да остварите комуникација со симпатијата, но не ви оди. Внимавајте на исхрана.

ДЕВИЦА

Уморни сте од грешките на соработниците. Го прекинувате односот со нив, без желба повторно да го обновите. Не сте заинтересирани за социјална дружба и нови емотивни случувања. Скок на притисокот.

ВАГА

Задоволни се од стабилната работна ситуација. Правите нови планови кои засега ги држите во тајност. Предизвикувате караница со партнерот и со тоа вашиот однос станува уште полош. Добро здравје.

ШКОРПИЈА

Уморни сте од лошите работни ситуации. Носите одлука околу прекин на соработката и се чувствувате добро поради тоа. Максимално уживате во тајна љубов. Се чувствувате исцрпено и потребно ви е да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ

На работа ве очекуваат изненадувачки тешкотии поради кои ги одложувате плановите. Не сте задоволни од врската. Иницирате разговор со партнерот по прашање на вашата заедничка иднина. Проблеми со жолчката.

ЈАРЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата. Проблемите доаѓаат од финансиска пригода. Ве изненадува изненадувачки трошок кој ги ремети вашите планови. Свесни сте дека вашите емоции засекогаш се изгубиле и ја прекинувате врската. Можни проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Презадовлни сте од соработката со колегите. Разговор ви помага да донесете конкретни одлуки. Не сте задоволни од врската и груби сте кон партнерот. Партнерот не коментира, но ги памети вашите зборови. Одлично здравје.

РИБИ

Фоксирани сте на обврските и задоволни како работата напредува. Се се одвива онака како што сте планирале. Доаѓа до ново познанство и носите одлука да го продолжите контактот. Стабилно здравје.