Овен

Работа: Вашата загриженост за работната ситуација може да се покаже како реален став. Важно е да се посветите на решавање на проблемот.

Љубов: Средбата со саканата личност, може да донесе до интересни моменти.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

Бик

Работа: Доколку имате проблеми на работното поле, обратете се на некоја личност од доверба за помош.

Љубов: Ќе успеете да ги решите дилемите кои ги имате во врска со саканата личност. Очекувајте поволен ден.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

Близнаци

Работа: Неодлучни сте и не ви е лесно да донесете конкретна одлука во врска со работата. Потребно ви е време да сфатите што сакате.

Љубов: Иако сметате дека е време вашата врска да се прекине, не сте и натаму доволни силни тоа да го направите.

Здравје: Вкочанетост е можна.

Рак

Работа: Постепено ќе ги остварите своите цели. Ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Можно е да не сте сигурни дали личноста која ви се допаѓа има иста доза на емоции кон вас.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

Лав

Работа: Не ви е лесно сосема да се снајдете во работниот хаос кој се создал по вина на други лиже.

Љубов: Ве очекува комуникација со личност која ќе покаже дека од вас сака нешто повеќе од пријателство.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Девица

Работа: Не сте задоволни од работните околности во кои се наоѓате. Може да очекувате некои мали компликации.

Љубов: Ако сте во брак, со саканата личност ќе успеете да остварите позитивна атмосфера.

Здравје: Чувствителна кожа.

Вага

Работа: Не ви е лесно да донесете конечна одлука во врска со работата. Можно е да сте неодлучни.

Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но во комуникацијата со неа чувствувате голема трема.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.

Шкорпија

Работа: Не се препорачуца денеска да влегувате во нови проекти. Посветете се на работите кои треба да ги довршите.

Љубов: Ве очекува интересен ден на ова поле. Ќе имате нови прилики.

Здравје: Се препорачува вежбање од дома.

Стрелец

Работа: Можно е да не ви е лесно да ги завршите сите обврски кои ве чекаат.

Љубов: Партнерот ви е верен и посветен. Уживате кога сте заедно и имате максимална доверба.

Здравје: Минлива настинка е можна.

Јарец

Работа: Неопходно е да се поработите на комуникацијата со соработниците ако сакате да направите конструктивна атмосфера.

Љубов: Можно е саканата личност да ги покажува своите искрени чувства кон вас, и вие во тоа да уживате.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

Водолија

Работа: Дајте си себе време да одлучите или да менувате работа. Немојте избрзано да носите одлуки.

Љубов: Постојат мали проблеми помеѓу вас и партнерот, но ако вложите доволно труд, ситуацијата би можела да се поправи.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Риби

Љубов: Може да очекувате дека на работното поче ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Осцилациите со саканата личност ве оптоваруваат. Можно е да се чувствувате разочарано.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.