ОВЕН

Полни сте со самодоверба, и без многу двоумење влегувате во работно ризичен предизвик. Емотивната фаза кога е во прашање, пробувате да наметнете свои стандарди. Солидно здравје.

БИК

Носење на работни одлуки претставува ноќен кошмар за вас. Не сте сигурни која одлука ќе донесе резултати. Емотивното поле трпи поради работата. Од желба да одработите нешто како треба, го одложувате љубовниот состанок. Проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Не се снаоѓате најдобро во комуникацијата со потенцијалните соработници. Вашето презентирање на идеите не го остава очекуваниот впечаток кон нив. Со симпатијата го одржувате пријателскиот контакт. Напнати сте.

РАК

Огромната енергија која сте ја вложиле во некоја работа, конечно, дава одлични резултати. Добивате пофалба од надредените. Не сте задоволни од бракот. Односот станал ладен. Добро здравје.

ЛАВ

Изненадувачки добивате две работни понуди. Се чувствувате моќно, затоа што сте барани. Ви треба време да одлучите која понуда повеќе ви одговара. Ја користите можноста на интернетот и преку друштвените мрежи запознавате интересна личност. Солидно здравје.

ДЕВИЦА

Се двоумите околу две опции. Во прв момент едната ви делува подобро, во друг втората. Наклонети сте да наоѓате маани на партнерот. Ситници ви пречат. Партнерот чека вашето лошо расположение да помине. Напнати сте.

ВАГА

Одличен ден за одржување на работен состанок. Заминувате потполно подготвени за дебата и ги постигнувате сите услови. Имате лоша комуникација со партнерот. Воопшто не ве интересира што сака да ви каже. Уморни сте и ви треба одмор.

ШКОРПИЈА

Без оглед на тоа колку енергија вложувате во работата, имате впечаток дека се е залудно. Емотивната сатисфакција е поврзана со тајна врска, не со јавен однос. Не е лошо, но имате пад во расположението.

СТРЕЛЕЦ

Енергични сте и самоуверени. Без никакво двоумење носите важни работни одлуки. Иста работа и во љубовниот однос: носите одлуки без консултирање со другата страна што предизвикува караница. Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Не сте задоволни од финансиската ситуација. Сте очекувале прилив на пари, но информацијата вели дека до тоа, сепак, нема да дојде и ве вознемирува. Сосема случајно запознавате нова личност која остава одличен впечаток. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Имате впечаток дека цел ден состанчите, а малку време посветувате на конкретна работа. Не сте задоволни од комуникацијата со партнерот. Реагирате премногу бурно. Пад на расположението.

РИБИ

Доаѓа до стагнација на работа. Ја откривате и причината и го решавате во од. Емотивно не сте задоволни. Сигурни сте дека врската нема потенцијал и дека преовладува криза. Одмор ви е неопходен.