ОВЕН

Љубов: Не дозволувајте вашиот партнер да претера или да го игнорира договорот што го имате. Работа: Доколку немате добра волја или концентрација, оставете им на вашите соработници да се занимаваат со покомплицирани задачи. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат.

БИК

Љубов: Нема потреба да се гаат големи илузии. Лесно се занесувате. Побарајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели. Работа: Важно е да не зборувате премногу пред личност која може да ве карактеризира погрешно или да ги користи вашите изјави во ваша корист.Здравје: Подобрете ја вашата кондиција.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Користете го вашиот шарм и одговорете на нечиј повик или порака. Ќе уживате во новата средба. Работа: Покажете и на вашата околина дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех. Здравје: Емоционалната афирмација во вас покренува нова сила.

РАК

Љубов: Не дозволувајте сомнеж или незадоволство да преовладува во вас. Потребна ви е позитивна ориентација.Работа:Се наоѓате во невообичаена деловна ситуација. Многу од прашањата што ги имате засега остануваат без задоволителен одговор. Здравје: Нема потреба да се оптеретувате со тешки обврски.

ЛАВ

Љубов: Не е дозволено сè што посакувате во љубовната врска, но нема ниту причина за лажна скромност. Секогаш бирајте го „најдоброто“ решение. Работа:Различни околности се на ваша страна. Вие сте во одлична можност да постигнете успешни резултати, бидете упорни во своите намери. Здравје:Овозможете си некоја омилена забава за двајца, како рецепт за добро расположение.

ДЕВИЦА

Љубов: Бидете умерени во вашите барања кон вашата сакана. Ќе уживате во средбите со блиски пријатели и нечие внимание.Работа: Нечија приказна има спротивен ефект врз вас. Нема потреба да дишете во различни насоки и да се оптеретувате со амбициозни цели. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана.

ВАГА

Љубов:Во средбата со саканата личност, избегнувајте да разговарате за тема што ве става во непријатна ситуација. Работа: Поради различните интереси и правила наметнати од една постара личност, мора да прифатите компромис или утешна варијанта. Здравје: Важно е да ја намалите вашата ментална напнатост или нервоза.

СКОРПИЈА

Љубов: Новите изливи на нежност пред саканата личност носат меѓусебно задоволство, но и чувство на сигурност што ви недостасува. Работа: Размислете внимателно за тоа кому треба да му ги доверите вашите планови, консултирајте се со личност со која имате позитивно искуство. Здравје: Потребен ви е добар стимул или емоционална инспирација, опуштете се.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: За жал, љубовта и задоволството не одат заедно. Нешто заслужува приоритет, чувајте ја дискрецијата. Работа: Потребни ви се дополнителни мерки на претпазливост кога исполнувате деловни активности, избегнувајте ризици или трансакции со купопродажба. Здравје: Важно е да се опуштите и да се одморите.

ЈАРЕЦ

Љубов:Важно е да се одржи емотивната блискост со саканата личност. Заштитете ги оние што ги сакате од непотребна возбуда. Работа: Големите амбиции не треба да ве доведат до лошо однесување. Анализирајте ги вашите соработници и пораките што ги добивате повнимателно.Здравје:Применете една од техниките на психолошка релаксација, ќе уживате.

ВОДОЛИЈА

Љубов:Нема причина да инсистирате на „тешки теми“ во нечие друштвоа или да иритирате некој близок. Работа:Набрзина сте прифатиле нечија деловна понуда, па ќе се покаете за тоа што сте го кажале или направиле пред вашите соработници. Здравје: Ќе ви годи диета и витаминска исхрана.

РИБИ

Љубов: Избегнувајте ривалство или љубоморна сцена. Покажете и на својата сакана личност дека имате слични потреби и користете „зрно на мудрост“ кога е потребно. Работа: Секој проблем има добро решение, под услов да прифатите корисни совети за промена на вашата стратегија. Здравје: Ќе уживате во креативен одмор и психофизичка релаксација.