Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Потребно е да поработите на својот став за да успеете да остварите подобар однос со соработниците.

Љубов: Ви се допаѓа личност која наскоро ќе покаже кон вас дека не е рамнодушна.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Бројни обврски ве чекаат денеска. Подготовени сте максимално да се посветите на својата работа.

Љубов: Подготвени сте да тргнете напред и да правите промени на љубовното поле во иднина.

Здравје: Минлива главоболка.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Ако сте планирале да воведете некои новитети на полето работа, ќе бидете задоволни. Поволен ви е денот.

Љубов: Постои некоја личност од минатото која и натаму ви е мислите и често е присутна. Не е лошо да ја контактирате.

Здравје: Болки во грбот.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Ве очекува нестабилна ситуација на ова поле денеска. Можно е да имате финансиски проблеми.

Љубов: Можно е некоја поранешна љубов да ви се врати во животот некако нагло и неочекувано.

Здравје: Проблеми со крвотокот.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Пред вас е период во кој ќе бидете под знак прашалник кога се во прашање важни работни одлуки.

Љубов: Иако сте многу вљубени во својот партнер, кај него не приметувате многу маани кои ви пречат.

Здравје: Наклонети кон алергии.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Ве очекува напорен ден во кој имате голем број обврски и доста стресови околу работата.

Љубов: Осамени сте и сакате нова љубов. Наскоро ве очекува интересно познанство со нова личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Имате шанса да ги покажете своите способности и да остварите амбиции кои долго време ви биле на ум.

Љубов: Очекувајте интересна средба со личност со која сте посакале повеќе од пријателство.

Здравје: Имате полно енергија.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Мали препреки на полето работа може да ви внесат нервоза и несигурност во себе.

Љубов: Познанство кое неочекувано ви се случило, излегло интересно и сега сонувате околу врска со таа личност.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Можете да се надевате на подобрување на ситуацијата. Ве очекува поволен ден за нови работни решенија и одлуки.

Љубов: Имате чувство дека партнерот не е сосема искрен кон вас, и се сомневате во неговите емоции.

Здравје: Избегнувајте претерано мрсна храна.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Поволен е денот да се свртите кон занимавање на работа која ја сакате од хоби или талент да направите заработка.

Љубов: Пред вас е нов предизвик. Ви се појавува личност која со сите сили ќе сакате да ја освоите.

Здравје: Проблеми со несоница.

 

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Доколку планирате работно патување, може да очекувате многу добар ден во кој трудот и патот ќе ви се исплати.

Љубов: Уживате во убавиот однос со саканата личност. Имате добро сложување и убаво сте расположени.

Здравје: Одлично.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Денес може да имате шанса за вработување на кое долго сте чекале. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Можно е да постојат доста несогласувања помеѓу вас и саканата личност и поради тоа да сте незадоволни.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.