ОВЕН

Имате впечаток дека сте во стагнација во деловна смисла. Планирате да ја прекинете деловната соработка од која не сте задоволни. Одличен ден за воспоставување и развој на комуникација со личност која е од странство. Во лошо расположение сте.

БИК

Вие сте решени да се борите за да ги постигнете своите цели, па ако тоа значи фер борба, немате ништо против. Комуникацијата со партнерот е прекината. Немате намера да го обновувате или да решавате проблеми во врска.

БЛИЗНАЦИ

Деловните идеи што ги застапувате не наидуваат на одобрување од колегите, па затоа се откажувате од нив. Вие сте многу шармантен и комуникативен. Се обидувате да ја заведете сочувството, но тоа не оди глатко. Уморни сте.

РАК

Соработката со странски соработници се развива одлично. Очекувате прилив на пари од таа страна. Потребно е внимание од брачен другар. Имате впечаток дека тој е прилично ладен и незаинтересиран за вас. Немате енергија.

ЛАВ

Не сте задоволни од резултатите од вашата работа. Вложувате многу енергија во бизнисот и сè уште нема видлив ефект. Постои ќор-сокак во комуникацијата. Ниту еден од вас не сака да ја повика другата личност. Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

Размислувајќи за некои стари деловни идеи. Ви се чини дека со одредена корекција можам да донесам резултати. Вие сте блокирани кога станува збор за loveубовта. Ниту гледате некого, ниту пак одржуваат каква било комуникација. Вие сте нервозни.

ВАГА

Задоволни сте како се одвива бизнисот. Имате добра комуникација со партнерите и планирате нови проекти. Очекувате партнерот да го смени однесувањето само затоа што вам ви одговара. Вашите идеи непречено се одбиваат. Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

Ќе добиете ненадејна понуда од соработник од странство. Не можете да верувате дека ве избрале затоа што конкуренцијата беше голема. Задоволни сте од тоа како напредува врската. Емоционалната сигурност што другата страна ви ја дава е многу важна за вас. Одлучувате да се грижите за вашата исхрана

СТРЕЛЕЦ

Енергијата е нагласена. Буквално се борите за своите цели и не сакате да се откажувате од нив додека не ги постигнете. Несигурни сте и љубоморни. Се обидувате да скриете како се чувствувате, но на саканата личност и е јасно. Проблеми со кожата

ЈАРЕЦ

Не успевате да најдете заеднички јазик со деловните партнери. Причината е меѓусебна тврдоглавост. Емотивно сте исполнети. Ви се допаѓа чувството да припаѓате на една личност. Имате впечаток дека ова чувство ќе трае вечно. Можно болно грло.

ВОДОЛИЈА

Полни сте со позитивна енергија. Правите грандиозни планови и целата ваша енергија ја вложувате во нивна реализација. Очаен ден да комуницирате со другата половина во смисла дека или таа не е таму или ако е таму ќе има расправија. Се чувствувате добро.

РИБИ

Самоуверени сте и точно знаете што сакате да постигнете. Имате целосна поддршка од претпоставен. Имате големи очекувања од врска и сакате врската да трае. Партнерот има ист став кон врската. Проблеми со нервите.