ОВЕН

Работа: Ве очекуваат многу предизвици кои би можеле да ви донесат работни дилеми и недоумици.

Љубов: Не ја чувствувате повеќе истата доза на љубов кон саканата личност и приметувате како се оддалечувате од неа.

Здравје: Проблеми со уригенитален тракт.

БИК

Работа: Имате чувство на големо олеснување затоа што проблемите на полето работа, конечно, позитивно се решаваат.

Љубов: Моменталната ситуација на полето љубов не ви се допаѓа и не сте задоволни од околностите.

Здравје: Имунитетот ви е ослабен.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Додека не расчистите она што останало нерешено на работното поле во минатото, нема да бидете мирни.

Љубов: Ситуацијата на љубовното поле би можело да ве загрижува, односот со партнерот не ви е онаков каков што сте очекувале.

Здравје: Забрзана работа на срцето.

РАК

Работа: Можно е да дојде до мали компликации на вашето поле денеска. Загрижени сте поради разни пречки.

Љубов: Иако не сте подготвени за нова врска, имате додворувач кој е многу упорен.

Здравје: Градниот кош е чувствителен.

ЛАВ

Работа: До решавање на проблемот доаѓање и сега и сами гледате дека светлото на крајот од тунелот постои.

Љубов: Вашиот партнер секогаш покажува дека не е доволно среќен во врска со вас, и можна е криза.

Здравје: Синусите ви е се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Потребно ви е време да ги остварите своите планови кои ги имате. Во иднина ќе бидете многу успешни.

Љубов: Иако сте свесни на своите маани и тешки околности кои ја следат вашата врска, не сакате да се откажете од партнерот.

Здравје: Зголемен апетит.

ВАГА

Работа: Се трудите да најдете добра работа која ќе ги задоволи вашите очекувања. Подготвени сте работите на едукацијата.

Љубов: Моменталниот партнер не ви одговора, и подготвени сте за конечен прекин на врската.

Здравје: Покачен крвен притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Среќата е на вашата страна, па работната ситуација доаѓа до разрешување поради која сте задоволни.

Љубов: Денешниот ден ви носи можности за остварување на врска која би можела да се одвива во тајност.

Здравје: Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви се укажува нова работна прилика која ќе морате да ја искористите во следниот период ако сакате напредок.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате нови несогласувања и пречки на полето на емоции.

Здравје: Нервна напнатост.

ЈАРЕЦ

Работа: Доаѓате до нови идеји кои за работата ќе ви бидат корисни. Влегувате во период на добри промени.

Љубов: Сте смениле мислење околу саканата личност и сега полека вашите чувства кон неа избледуваат.

Здравје: Имате многу енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Покажувате подготвеност да се посветите на почнување на нови проекти, кои ќе ви бидат значајни за работа.

Љубов: Знаете дека ви е потребно ново познанство за да може да престанете да мислите за поранешната љубов.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РИБИ

Работа: Подгответе за нови работни предизвици кои од вас ќе бараат многу ангажман и посветеност.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека има подеднаков интерес кон вас.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.